KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13846096
nr 1384 6096
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Färgetsning, Barn med boll. Signerad, numrerad 206/360. Motivet: 64x49, yttermått inklusive ram: 74x57 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:25:40
15/3 17:02:14
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin